Nasıl Muayene Olurum
17 Eylül 2019

NASIL MUAYENE OLABİLİRİM

 1. Hastanemiz poliklinik çalışma saatleri 09:00 -  16:00 saatleri arasındadır.
 2. Polikliniklerde muayene olmak için Merkezi Randevu Sisteminden(MHRS) Randevu almayı tercih ediniz.
 3. Randevusuz müracaatla muayene olmak için öncelikle hasta kabul alanlarında bulunan numaratörlerden kayıt sıra numarası almanız önemlidir.
 4. Gelirken yanınızda kayıt işlemleri için kimliğinizi getirmeniz her türlü yanlış anlaşılmanın önüne geçecektir.
 5. İlk kayıtta kayıt işleminiz yapıldıktan ve kayıt bilgilerinizin doğruluğu kontrol edildikten sonra bağlı bulunduğunuz kurumun bilgi işlem merkezine internet aracılığı ile bağlanılarak provizyon sorgulaması yapılmaktadır. Burada gelecek cevaba göre işleminiz yürütülecektir.
 6. Acil vakaların, Engelliler, Hamilelerin , 65 yaş üstü yaşlıların, Yedi yaşından küçük çocukların, Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri, ile malül ve gazilerin poliklinik sırasında önceliği vardır.
 7. Sosyal güvenceniz yoksa poliklinikten sıranızı alıp poliklinik ücretini ödemek için önce vezneye daha sonra poliklinik bekleme salonunda sıranızın gelmesini bekleyiniz. Muayene işlemiz bittikten sonra sizden tetkik istenmişse yada konsültasyon için başka bir polikliniğe gönderilecekseniz yine önce vezneye giderek ücretini yatırdıktan sonra ilgili yerde işleminizi yaptırabilirsiniz
 8. Kayıt sonrasında size üzerinde; adınız soyadınız, gideceğiniz polikliniğin ve poliklinikte kaçıncı sırada ve muhtemel muayene saatini gösteren barkot verilecektir. Barkotla birlikte muayene olacağınız polikliniğe gidiniz. Hasta çağrı ekranında isminiz ve sıra numaranız yanınca polikliniğe giriniz.
 9. Randevu sıranızı beklerken lütfen poliklinik önünde çok yüksek sesle konuşmayınız.
 10. Muayene sırasında lütfen cep telefonunuzu sessiz konumda bulundurunuz veya kapatınız.
 11. Tetkik istenilen hastalarımızın öğleden sonra muayene oldukları polikliniklerde tetkik sonuçları hekimi tarafından kontrol edilerek muayene işlemi tamamlanacaktır.

Hastanemizde Randevulu Muayene (MHRS) Hizmetleri

 • Randevu aldığınız Poliklinik hizmetleri için hasta kabulden barkot almanıza gerek yoktur.
 • Muayene olmak için direk randevu aldığınız hekiminizin polikliniğinin önünde beklemeniz yeterlidir. Hasta çağrı ekranında isminiz ve sıra numaranız yanınca polikliniğe giriniz.
 • Ücretli muayene olacaksanız vezneye uğrayarak, muayene ücretini yatırınız ve size verilen evrakla muayene olacağınız polikliniğe başvurunuz.
 • Muayenelerin uzaması veya acil durumlarda size verilen randevu saatlerinde kısa süreli gecikmeler olabileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Hastanemizden MHRS randevusu oluşturmak için A blokta bulunan danışma birimine başvurabilir yada poliklinik sekreterlerimizden talep edebilirsiniz.182 MHRS sisteminden randevu almak için tıklayınız.